بررسی و نقد متون پایان نامه های دانشگاهی

بررسی و نقد متون پایان نامه های رشته های مختلف دانشگاهی

بررسی و نقد متون پایان نامه های دانشگاهی

بررسی و نقد متون پایان نامه های رشته های مختلف دانشگاهی

لینک های سایت دانلود پایان نامه و سمینار ارشد – سبز فایل : دانلود پایان نامه حقوق - دانلود پایان نامه مدیریت - دانلود پایان نامه روانشناسی

دانلود پایان نامه های رشته های مختلف دانشگاهی

آخرین مطالب
 

 دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 

 بررسی روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS

 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

 

بازارهای مالی از دیدگاه انتشار اوراق بهادار به بازار اولیه و ثانویه تقسیم می‌شوند:

بازار اولیه (بازار دسته اول): شرکتها، موسسات و بنگاههای اقتصادی برای تامین مالی مورد نیاز خود به مبالغ هنگفتی نیاز دارند که اغلب این منابع را در قبال واگذاری اوراق بهادار خود، به دست می‌آورند. واگذاری اوراق بهادار و تامین اعتبار برای اولین بار در بازار دست اول انجام می‌شود به عبارت دیگر در بازار دست اول اوراق بهادار برای نخستین بار منتشر می‌شوند. بر این اساس فروشنده اوراق بهادار همان ناشر اوراق بهادار است.

بازار ثانویه (بازار دست دوم): پس از عرضه اوراق بهادار در بازار اولیه و به منظور آنکه این اوراق بتوانند مورد داد و ستد قرار گیرند، به بازار دیگری نیاز است که به آن بازار ثانویه اوراق بهادار گفته می‌شود در این بازار اوراق قابلیت داد و ستد پیدا می‌کنند، وجود بازار دست دوم، صرفاً به این دلیل است که قابلیت نقد‌شوندگی اوراق بهادار منتشر شده در بازار دست اول را افزایش دهد ضمن اینکه شرایطی را فراهم می‌آورد که قرض دهندگان و قرض گیرندگان در صورت لزوم به آسانی بتوانند تصمیمات سرمایه‌گذاری خود را تغییر داده‌، به فروش اوراق بهادار خریداری شده یا خرید اوراق بهادار دیگر اقدام نمایند.

داد و ستد در بازار دست دوم به دفعات نامحدود انجام می‌شود و بنابراین با جابجا شدن سهام معامله شده قدرت نقد‌شوندگی زیادی ایجاد می‌گردد.

 

 

 

 

2-3) ادبیات تئوریک:

2-3-1) تئوری بازار:

بازار کارا به بازاری اطلاق می­شود که در آن قیمت اوراق بهادار انعکاس کاملی از اطلاعات در دسترس باشد. در این بازار اطلاعات موجود بلافاصله بر قیمت اوراق بهادار تاثیر می­گذارد. مفهوم بازار کار بر این فرض استوار است که سرمایه­گذاران در تصمیمات خرید و فروش خود، تمامی اطلاعات مربوط را در قیمت سهام لحاظ خواهند کرد. بنابراین، قیمت فعلی سهام شامل تمامی اطلاعات شناخته شده اعم از اطلاعات گذشته و اطلاعات فعلی است. اطلاعات فعلی می تواند شامل اطلاعاتی باشد که اعلام شده ولی هنوز اعمال نشده است. به علاوه، اطلاعاتی که از نظر منطقی استنباط شده نیز در قیمت­ها منعکس می­شود. (رضا راعی ،  1383 ،  مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته )

مفهوم بازار کارا، یک ادعا یا توقع نیست،‌ بلکه تغییرات کاملی است که در اثر انتشار اطلاعات جدید در قیمت سهام صورت می­گیرد. طبق فرضیه بازار کارا، تغییرات قیمت، ناشی از اطلاعات موجود است.

فاما مقوله کارایی بازار سرمایه را چنین تعریف می­کند: ((کارایی بازار سرمایه در صورتی تحقق می­یابد که مشارکت کنندگان در بازار، برای فرایند تعین قیمت­ها در طول زمان، از اطلاعات موجود به نحو احسن استفاده کنند)).

برخی از صاحب نظران مانند چیمز لوری و ماری همیلتون معتقدند که همواره جهت ایجاد یک بازار کارا می­بایست تعداد زیادی از سرمایه­گذاران مفهوم کارایی بازار را قبول نداشته و خود به دنبال جمع­آوری اطلاعات مربوط به

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  • اهداف تحقیق:

بررسی رابطه حجم معاملات، تغییر قیمت و بازده سهام از موضوعاتی است که از سال 1959 میلادی تاکنون مورد توجه محققان مالی و اقتصادی قرار داشته است. بورس اوراق بهادار تهران و بازار سرمایه در ایران بازار جوانی است، اما گاهی دیده شده که بسیاری از معامله‌گران جزء در بازار سرمایه از حرکات حجم معاملات و یا تغییرات قیمت برای تصمیمات آنی و کوتاه مدت خود چشم‌پوشی نمی‌کنند و تغییرات قیمت و حجم معاملات را ناشی از اخبار و اطلاعاتی می‌دانند که ممکن است به گوش آنها نرسیده باشد.

هدف اصلی در این تحقیق بررسی رابطه حجم معاملات با قیمت و بازده سهام می‌باشد. در واقع در این تحقیق محتوای اطلاعاتی حجم معاملات در یک دوره 7 ساله از ابتدای سال 1384 تا انتهای سال 1390 مورد بررسی قرار داده تا از طریق بالاترین حجم معاملات غیر طبیعی به بازده غیرطبیعی سهام دست پیدا نمود در نتیجه راهکاری برای سرمایه‌گذاران ارائه کرد.

 

 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۰۶/۱۴
user11 11